Symulatory BSP

Rola bezzałogowych statków powietrznych w wojsku, jak i operacji cywilnych stale rośnie, potrzeba szybkiego i zaawansowanego szkolenia wykwalifikowanych operatorów BSP jest bardziej oczywiste niż kiedykolwiek.

Symulator oferowany przez firmę IT-Com Sp. z o.o. został stworzony do szkolenia zarówno osoby sterującej platformą powietrzną (BSP) jak i operatora kamery oraz innych sensorów, zapewniając środowiska bardzo przypominające świat operacyjny w tym unikalną interakcję pomiędzy członkami takiej załogi.

Platforma lotu jest symulowana za pomocą wiernie odtwarzającego lot, modułu 6DOF w którym elementy lotu są obliczane przy użyciu :
– modelu liniowego quasi-statycznego fixed-wing, rigid-body.
– kwaternionowego modelu równań ( struktury będącej rozszerzeniem modelu ciał zespolonych )
– modelu turbulencji NASA/Dryden
Symulowany model jest poddawany takim czynnikom jak wiatr w różnych kierunkach oraz turbulencje
Wszystkie aspekty lotu, włączając automatycznego pilota, symulowane są w sposób realistyczny na platformie
Także modelowany jest widok 3D BSP, tak aby odtworzyć realistycznie ograniczenia wynikające z widoku z kadłuba, a dodatkowo dostarczyć doskonałego zobrazowania platformy podczas lotu widzianego z różnych punktów ( z ziemi, innego samolotu itd. ).

Symulator oferowany przez firmę IT-Com Sp. z o.o. został stworzony do szkolenia zarówno osoby osobę sterującej platformą powietrzną (BSP) i jednocześnie operatora kamery, zapewniając środowiska bardzo przypominające świat operacyjnej w tym unikalną interakcję pomiędzy członkami takiej załogi.
Ponadto symulator pozwala na indywidualne szkolenia dla osoby sterującej platformą powietrzną lub operatora kamery przez pracę w trybie „single-trainee”, z instruktorem jako brakującym członkiem załogi. Na przykład, w trybie „single-trainee” dla operatora kamery, instruktor steruje platformą powietrzną z jego stacji i wykonuje wymagane działania pilotażowe. Z drugiej strony, instruktor może także kontrolować kamerę i uzbrojenie współdziałając ze szkoloną osobą kierującą platformą powietrzną. Taka konfiguracja szkolenie jest szczególnie korzystna dla doskonalenia współdziałania między operatorem platformy powietrznej i operatorem kamery.

  • Symulator BSP SimLat
  • Symulator BSP SimLat

Korzyści z zastosowania proponowanego rozwiązania:

– Sprawdzony system aktualnie używany przez wielu klientów
– Zaawansowane algorytmy modelowania lotu oraz zobrazowania
– Szkolenie od poziomu nowicjusza po poziom eksperta
– Możliwość definiowania scenariusza i analizy jego przebiegu
– Przyjazny interfejs użytkownika
– Niski koszt