Flight Management System (FMS)

Flight Management System (FMS)

Jako autoryzowany dystrybutor producentów Baz Danych Flight Management System (FMS) dostarczmy aktualizacje. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w aktualizacji różnych systemów od instalacji na śmigłowcach do samolotów pasażerskich. Ten wyspecjalizowany i zintegrowany z autopilotem, systemami nawigacyjnymi, systemem sterowania lotem, umożliwiający zautomatyzowanie szeregu czynności związanych z obsługą i kontrolą systemów samolotu jest podstawowym elementem nowoczesnej awioniki.

System składa się z jednostki centralnej Flight Management System (FMS) oraz z Flight Management Computer System (FMCS) który na bieżąco zbiera informacje o funkcjonowaniu wszystkich systemów i urządzeń statku powietrznego. FMCS daje możliwość automatycznej diagnostyki samolotu na bieżąco.

Jako komputer pokładowy daje możliwość opracowania trasy lotu. Aktualizacji podlega baza danych NavData czyli baza danych nawigacyjnych, wśród których są informacje o lotniskach, punktach trasowych, częstotliwościach stacji radarowych. Po podaniu punktów odlotu i przylotu oraz punktów trasowych, system ustala kurs przelotu dzięki czemu można zaplanować paliwo w zależności od wyważenia.

Sterowanie radiem, silnikami czy wychyleniem powierzchni sterowych ułatwia i optymalizuje pracę załogi. Dostęp do autopilota i połączony szyną danych ARINC statku powietrznego daje możliwość automatycznego sterowania operacjami lotniczymi założonymi przez załogę na ustalonym pułapie z określoną prędkością przelotową. Dodatkowe możliwości daje rozbudowany system FMS który może wykonać lądowanie zupełnie samodzielnie co dzieje się dzisiaj na lotniskach o odpowiedniej kategorii.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z naszą firmą.

FMS